All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ digital itd smart signage displays ] match 15 Products.
ITD 4000Cd/M2 Smart Digital Signage Displays For Businesses Use
| Brightness: | 4000 Cd/m2 |
|---|---|
| Resolution: | 3840x2160 |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor J1900 (2M Cache, Up To 2.42 GHz) |
High TNi 110℃ 4K 3840×2160 86" Digital Signage Displays sunlight readable
| Screen Diagonal: | 86”IPS, M+ (WRGB), High TNi 110℃ |
|---|---|
| Resolution: | 4K 3840×2160 |
| Brightness (cd/m2): | 1500 Cd/m2~5000 Cd/m2 |
Smart Signage Window Dual Sided Digital Hign Brightness 700nits 5000nit Semi-Outdoor Display
| Brightness: | 3000-5000nit |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Viewing Angle: | 178*178 |
AGLR 1920x1080 1500nits Window LCD Digital Signage 49"
| Screen Diagonal: | 49”IPS, M+ (WRGB), High TNi 110℃ |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1073.8(H)×604(V) Mm |
55" 5000nits Sunlight Readable Digital Signage 1920x1080
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
43" IPS AGLR Sunlight Readable Digital Signage 5000nits HDMI
| Color: | Black |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Viewing Angels: | 178/178 |
Sunlight Readable AGLR 43" Facing Lcd Digital Signage VGA HDMI
| Screen Diagonal: | 43" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 941.184(H)×529.416(V) |
55" IPS Square Lcd Display 1500cd/m2 AGLR Digital Signage Lcd Screen
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
5000cd/m2 55" IPS Sunlight Readable LCD Monitor Wall Mounted Lcd Display 240W
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
43" high brightness window facing sunlight readable lcd monitor VGA/DVI/HDMI input Android display
| Color: | Black |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Viewing Angels: | 178/178 |

