All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial computer monitor ] match 232 Products.
Slim 8" Touch Screen Waterproof Lcd Monitor Multi 10 Touch Points Aluminum Alloy Casing
| Application: | Indoor |
|---|---|
| MTBF: | 50000 Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
FHD Industrial Touch Screen Monitor , 21.5" Industrial TFT Lcd Panel Display
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Outline Dimension: | Width: 527mm Height: 325mm Depth: 43mm |
| Packing Dimension: | 560(W) × 430(H)×140(D)mm |
Flush Mount Pcap Industrial Touch Screen Monitor True Flat Vandal Proof 10-21.5"
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| Viewing Angle: | 80/80/60/70 |
Flat Panel Industrial Grade Touch Screen Monitor 17“ Capacitive HMI Interface Durable
| Resolution: | 1920x1200 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 337.920(H) X 270.336(V) |
FHD Wide Screen Capacitive PCAP Panel Mount Lcd Monitor Display 11.6 Inch Raspberry Pi
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Full HD 21.5" industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for koisk
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
10.4" industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
17 inch industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
Projected Capacitive Panel Mount Touch Screen Monitor Full HD 1080P 11.6" VESA Mount Integrated PC Optional
| Resolution: | 1920X1080 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H)mm |

