All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ips 13 3 inch display screen ] match 34 Products.
13.3-inch Display Screen 1920 * 1080 Resolution IPS Screen LCD Module Driver Board Touchscreen Kits
| Screen Diagonal (Inch): | 13.3" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 293.76(W)×165.24(H) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
13.3 inch touch panel PC zero bezel true front IP65 on the front panel
| Model Name: | ITD13PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 15" |
Multi Touch Display Industrial Panel Mount Monitor 1920*1080 13.3 Inch LED Backlight
| Screen Diagonal: | 13.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
Full HD 1920*1080P Industrial Touch Screen Monitor 13.3 '' 300cd/M² Brightness
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
|---|---|
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
1024*768 Industrial Lcd Monitor 13.3/15.6 Inch FHD USB Powered Touch Screen
| Housing Material: | Steel Chassis, Flat Surface Optional |
|---|---|
| Chip: | Displaylink |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mounting Optional |
HD 13.3" Industrial Grade Touch Screen Monitor Steel Chassis Zero Bezel Design
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Name: | Panel Mount Monitor |
Professional 15'' IP65 Touch Screen PC Chassis / VESA Mounting Housing Type
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting,panel Mount |
rugged 7 inch android tablet 1000nits sunlight readable with fingerprint
| LCD: | 7 Inch IPS 16:10, 800x1280, 1000nits |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm Snapdragon(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 5 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
Embedded Mount Industrial Touch Screen Monitor With 10 Multi Touch Points
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Heavy Duty Rugged Tablet PC 10 Inch Li-Polymer Battery 3.7V 10000mAh
| Native Resolution: | 10.1 Inch IPS 16:10, 1920x1200,1280x800 |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |

