All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ outdoor digital display ] match 80 Products.
5000cd/M2 Single Sided Digital Signage AGL 75" IPS Window Advertising
| Screen Diagonal: | 75" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 3840x2160 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
High Brightness Ultra Wide Stretched Displays LCD Digital Signage 7" - 59"
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Inputs: | VGA, DVI, HDMI |
| Power Source: | External Power Supply With Universal/Auto-Sensing, DC 24V |
Ultra Wide 14.9" Stretched Bar LCD Monitor Standalone Network Digital Signage Industrial Monitor
| Size: | 14.9" |
|---|---|
| Active Area: | 360.94(H)x 109.98(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X 390 |
5000nits Window Digital Sign Billboard Android LCD Display 8.8mm Bezel AGLR
| Screen Diagonal: | 32" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Panel: | Tni 110℃ Supported |
Supermarket Shelf Edge Ultra Wide Stretched Displays Digital Screen 23.1 Inch DC 12V
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| Power: | DC 12V |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis monitor display 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
28" Stretched Bar LCD Monitor Display Media Player Windows Android Integrated
| Size: | 28" |
|---|---|
| Active Area: | 698.4(H) X 131.8(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 368 |
OH55F Single Sided 5000 Nits Sunlight Readable Digital Signage
| CPU: | RK3288/RK3399, Standalone |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 32",43" 49" 55",65",75"86" |
14.9" Stretched Lcd Display Hdmi Inputs All Steel Construction Network Media Player
| Size: | 14.4" |
|---|---|
| Active Area: | 337.9(H)×140(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X 530 |
Shelf Edge Cob Shelf Display 29.3" Stretched Android Display PCAP
| Single Media Player: | ARM Android Based RK3288(RK3368 Optional) |
|---|---|
| Chipset: MSTAR: | CPU: Quad-Core Cortex-A17 1.8GHz |
| Inch: | 29.3" |

