All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
10.4'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD All In One Fanless Touchs PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
18.5 inch industrial rear mount SAW touchscreen LCD Monintor with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
Waterproof Dustproof 10.1 Inch Monitor Pure Flat Surface Aluminum Alloy Front Bezel And Back Casing
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch |
|---|---|
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
| Working Temperature: | -10℃ To 60℃ |
Weatherproof Dual Outdoor LCD Display Kiosk 1500 Nits Waterproof Advertising Screen
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -20~55°C(Fan-Cooling); -40~55°C (Air Condition Built-in) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
full outdoor waterproof lcd TV monitor digital poster 85" all weatherproof with bulit in air conditioner -45~55℃
| Brightness: | 2000cd/m2 |
|---|---|
| Colors: | 16.7 M |
| Backlight Lifetime: | LED Backlight With 50000Hours'Lifetime |
Aluminum Front Bezel Sunlight Readable LCD Monitor VGA / DVI / HDMI Input
| IP Rating: | IP65 On The Front Panel |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 376.3 (H) ×301.1(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Sunlight Readable Outdoor Display 1000 Cd/M² With True Flat Surface
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Industrial Sunlight Readable LCD Monitor Display 21.5 Inch With 10-90% Humidity
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
15 Inch Daylight Readable LCD Monitor Aluminum Front Bezel 1024X768 Resolution
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.13 (H) ×228.10(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
1000 Nits Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Readable Display
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |

