All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 287 Products.
Full HD Digital Signage Screens Free Standing Outdoor Digital Display 1920*1080 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Frame |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
43 inch 1080p indoor advertising display ARM based ouchscreen totem Android 7.0 4G RAM 32G Flash
| Housing Material: | Freestanding, Aluminum Frame And Steel Casing |
|---|---|
| Color: | Black Or White Or Others |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
84/86 inch 4K UHD freestanding touchscreen kiosk iPhone-style for shopping mall adverting display
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Frame |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
Waterproof Lcd Monitor / Waterproof Touchscreen Monitor 10-90% Humidity
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Vandal Proof High Resolution LCD Monitor Display Weather Resistant Metal Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
43" IPS AGLR Sunlight Readable Digital Signage 5000nits HDMI
| Color: | Black |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Viewing Angels: | 178/178 |
AGLR 5000nits Sunlight Readable Lcd Monitor 4K USB2.0 FCC HDMI
| Material: | Steel |
|---|---|
| Viewing Angels: | 178/178 |
| Brightnss: | 1500 To 5000nits |
0.10167x0.305mm Pixel Pitch Stretched Bar LCD Monitor 23.1" Shelf Edge Design
| Size: | 23.1" |
|---|---|
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 158 |
High TNi 110℃ 4K 3840×2160 86" Digital Signage Displays sunlight readable
| Screen Diagonal: | 86”IPS, M+ (WRGB), High TNi 110℃ |
|---|---|
| Resolution: | 4K 3840×2160 |
| Brightness (cd/m2): | 1500 Cd/m2~5000 Cd/m2 |
AGLR Surface 55" 700 Nits Menu Board Digital Signage
| Screen Diagonal: | 55" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 700 Nits |

