All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa pc industrial touch screen ] match 316 Products.
12.1inch Stainless Rugged Panel PC Full IP67 IP69K Sealed Intel J4125 Windows 11 OS
| CPU: | Intel J4125 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
TFT 36.6'' Stretched Bar LCD Display Industrial Touch Screen Monitor with Android Display with RK3288
| Type: | TFT |
|---|---|
| Size: | 28.5" |
| Pixel Pitch: | 0.36375x0.36375mm |
43" Flat Panel Mount Touch Screen PC Android VESA Mount Built In RIFD NFC Fingerprint
| CPU: | RK3368 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 43" |
| Brightness: | 400 Nits |
10.1" Widescreen Industrial Panel PC Touch Screen Android Android RK3288 CPU
| Screen: | 10.1 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x800 |
| CPU: | Android RK3288 |
oEM 75'' Industrial LCD Monitor Chassis VESA Mounting With Steel Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
| Brightness (cd/m²): | 450cd |
Waterproof Lcd Monitor / Waterproof Touchscreen Monitor 10-90% Humidity
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
6.5inch industrial grade chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA HDMI DVI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
15.6 inch industrial chassis LCD touch monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
19 inch industrial LCD touch monitor displays with VGA,DVI,HDMI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
High Efficiency Open Frame LCD Monitor Waterproof HDMI Input 15 Inch Size
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Feature: | Waterproof |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |

