All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 220 Products.
2G/4G SD Ram 13.3" Touch Panel PC Full HD High Brightness With NFC Reader Touch Kiosk
| Model Name: | ITD13PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
Grey Embedded Touch Panel PC 15'' With Thermal Printer QR Reader Integrated Android 6.0
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
10.1'' Flat PCAP Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
High Precision 15.6 Touch Panel PC 20.25W Zero Bezel 10%-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Professional 17" Touch Panel PC 250 Nits With Aluminum Bezel Flat Surface
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Industrial Grade 19.5'' Integrated Buttons Panel PC with PCAP Touch RK3288
| I/O: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 4× USB; 1 × USB OTG(Optional); 1 × COM(Optional); 1 × TF Card Support 8~128GB |
|---|---|
| Contrast Ratio: | 1000:1 |
| Operating Temperature: | (-20~70℃) |
IP65 Front Industrial Touch Panel PC Fully Integrated Marine Display 11.6” Size
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
|---|---|
| Serial Port: | 1 X COM |
| USB Port: | 4 X USB |
LED Backlight Touch Panel PC , 15” Flat Bezel All In One Multi Touch Screen Android HMI
| Deliver Rich Media Including: | Multiple Video And Audio Formats, RSS Feeds And Image Slide Shows |
|---|---|
| Size: | 15" |
| Contrast Ratio: | 700:1 |
Embedded Touch Panel PC 7'' Windows 10 CE Linux Android 1024 X 600 Resolution
| CPU: | Intel Celeron J1900 2.0GHz |
|---|---|
| Memory: | 4G Up To 8G |
| Storage: | 64G SSD Up To 512GB |

