All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 220 Products.
Embedded Touch Screen Panel PC 19'' Intel Core I5-7200U 2.5GHz TFT LCD Industrial PC
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |
15" Industrial HMI Touch Panel PC for CNC Machine Control System Wide DC Support
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| CPU X86 Solution: | Intel Celeron J1900/J4125/J6412 2.0GHz |
Aluminum FCC 17" HMI Touch Screen Industrial Pc 1280x1024
| Processor: | Intel J1900/i3/i5/i7 |
|---|---|
| Ethernet: | 2XRJ45 |
| OS Support: | Windows 7/8/10,WINCE,Linux |
32" Industrie PC Touchscreen Ip65 Touch Panel Computer With LED Backlight
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
19 Inch CPU i3 Stainless Steel Panel PC for Food Production and Packaging Automation
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch,resistive Touch |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,J6412,i3,i5,i7, |
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
15" HMI Panel PC NEMA 4/ IP65 Front X86 Fanless GPIO Industrial Touch Panel Computer
| CPU: | Intel Celeron J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Chipset: | Intel Bay Trail SoC |
| Active Area: | 304.128(H)×228.096(V) |
WIFI Ethernet 25W 250nits 15.6" 1024x768 Industrial Panel PC
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024x768 |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
Industrial HMI 10 Inch PoE Panel Mount Touch Screen Pc
| CPU: | Intel J3160 |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 1280x800 |
7'' 1024x600 Wall Mount Touch Screen PC ID Recognition For Library
| CPU: | ARM Cortex RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 8G |

