All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 17 touch lcd panel pc ] match 73 Products.
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
Aluminum FCC 17" HMI Touch Screen Industrial Pc 1280x1024
| Processor: | Intel J1900/i3/i5/i7 |
|---|---|
| Ethernet: | 2XRJ45 |
| OS Support: | Windows 7/8/10,WINCE,Linux |
Linux Intel Z8350 AIO Touch Panel PC LCD Computer DC 12V 220W
| Native Resolution: | SVGA,XGA, FHD, UHD |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
HMI PCAP Touch Industrial Panel PC Touch Screen 17" With NFC RFID IC Card Readers
| Model Name: | ITD17PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1280X1024 |
| Active Area: | 337.92(W) × 270.336(H)mm |
Open Frame AIO HMI 1026x600 Touch Panel PC 500nits
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| BIOS: | AMI |
| Memory: | Dual Channel, DDR3 1333/1600MHz Memory, Max.8GB |
17'' Zero-Bezel Multi Touch Panel PC PCAP Touch Android J1900 Fully Integrated
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
PCAP Resistive Rugged Panel PC USB RS232 300nits Stainless Steel
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Capacitive |
ITD 7-65inch Rugged Industrial LCD touch display panel pc touch screen
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 17.3” Industrial Lcd Panel CE FCC Listed
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| Product Name: | Industrial Lcd Panel |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
High Definition Open Frame Panel PC 17" 250 Nits With 1280x1024 Resolution
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V)mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |

