All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 21 5 digital signage lcd display ] match 15 Products.
Thermal Detection Android Media Player 21.5" Digital Signage Displays
| Features: | IR Automatic Dispenser / Hand Sanitizer |
|---|---|
| System: | Android 6.0, Cloud Account CMS |
| Mounting: | Wall Mount / Floor Standing Display |
21.5 Inch IPS LCD Interactive Digital Signage Kiosk Android Advertising Equipment
| Features: | IR Automatic Dispenser / Hand Sanitizer |
|---|---|
| System: | Android 6.0, Cloud Account CMS |
| Mounting: | Wall Mount / Floor Standing Display |
ITD 4000Cd/M2 Smart Digital Signage Displays For Businesses Use
| Brightness: | 4000 Cd/m2 |
|---|---|
| Resolution: | 3840x2160 |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor J1900 (2M Cache, Up To 2.42 GHz) |
Ultra Wide 14.9" Stretched Bar LCD Monitor Standalone Network Digital Signage Industrial Monitor
| Size: | 14.9" |
|---|---|
| Active Area: | 360.94(H)x 109.98(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X 390 |
Android Media Player Digital Signage Displays 21.5" With Hand Sanitizer Pump Dispenser
| Features: | IR Automatic Dispenser / Hand Sanitizer |
|---|---|
| System: | Android 6.0, Cloud Account CMS |
| Mounting: | Wall Mount / Floor Standing Display |
RK3399 21.5" Self Service Payment Kiosk 250nits FHD HDMI
| Touch Function: | Brand New Pcap Panel 10 Points Touch Supported |
|---|---|
| Display: | FHD HDMI Signal 1080P |
| Size: | 21.5inch 16:9 |
Computer Screen Stretched Monitor Display , 8" Resized Stretched LCD Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Brightness Ultra Wide Stretched Displays LCD Digital Signage 7" - 59"
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Inputs: | VGA, DVI, HDMI |
| Power Source: | External Power Supply With Universal/Auto-Sensing, DC 24V |
21.5 inch industrial rear mount SAW touch LCD Monintor with VGA,DVI,HDMI input for industrial control, koisk
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
High Performance Stretched Bar LCD Monitor 1366*426 Superior Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |

