All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
Industrial Tablet Touch Panel PC 12.1" Android AIOARM3288 Pcap Resistive Touchsreen
| Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| CPU: | ARM Quad Core RK3288,Main CPU Frequency:1.8GHz |
| OS: | Android 5.1/6.0 |
Marine Wall Mount Touch Screen PC 1000 Nits Brightness Projected Capacitive Touch
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1024X768 |
Vehicle Industrial All In One PC Touch Screen With Freescale Canbus GPIO 3G 4G GSM
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |
Grey Embedded Touch Panel PC 15'' With Thermal Printer QR Reader Integrated Android 6.0
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
VESA Mount Multi Touch Panel PC Windows Kiosk Waterproof For Hospital
| CPU: | Intel J1900 Quad Core |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB, Max. 8G |
| Storage: | 64G, 120G, 240G, Optional |
Vertical Horizontal Lcd Display Industrial PC Touch Screen With NFC RFID Card Reader
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Active Area: | 476.64(H) X 248.25(V) Mm |
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
32" PCAP Flat Industrial Panel PC Touch Screen Android RK3368 Built In WIFI Camera
| Products Status: | Stock |
|---|---|
| Type: | Panel Pc |
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
Multi Touch Panel PC 7" HMI 10 Touch Points True Flat Zero Bezel 300 Nits With Pcap
| Model: | ITD07PPCT5KJ |
|---|---|
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
| Active Area: | 155.5(H) X 87.5(V)mm |
Full IP66 Waterproof Hmi Panel PC Touchscreen 24" Intel J1900/I3/I5/I7 Android Integrated
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
11.6" Pcap Industrie PC Touchscreen Ip65 X86 Based Anti - Vibration 400 Nits
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
|---|---|
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
| Native Resolution: | 1366 X 768 |

