All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
IP65 Front Industrial Touch Panel PC Fully Integrated Marine Display 11.6” Size
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
|---|---|
| Serial Port: | 1 X COM |
| USB Port: | 4 X USB |
250 Nits Brightness Panel PC Touchscreen 17" Pure Flat Zero Bezel Design
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1280X1024 |
| Brightness: | 250 Nits |
21.5" AIO Industrial Touch Panel PC DC 12V Input Voltage Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 476.64(H) X 248.25(V)mm |
32" True Flat Zero Bezel HMI Touch Panel PC 1920*1080 Native Resolution
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
32" Multi Touch Panel PC Full HD HMI Comfort Panel PC With NFC RFID Reader
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle(Typical): | 178(H)/178(V) |
HMI Comfort Touch Panel PC 15.6" Screen Diagonal 1920x1080 Physical Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 15.6" |
| Display Active Screen Size: | 344.16(W) × 193.59(H)mm |
43" Flat Panel Mount Touch Screen PC Android VESA Mount Built In RIFD NFC Fingerprint
| CPU: | RK3368 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 43" |
| Brightness: | 400 Nits |
All-Aluminum Fanless Box PC LED Touch Monitor Industrial Box PC Embedded Box Computers
| Processor: | Intel Core I5/i7 8/9/10th Ger H Series CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2, Up To 32GB |
| Storage Temperature: | -30℃ To +70℃ |
8'' Zero Bezel Die-Cast Aluminum Chassis PCAP Touch Optical Bonding Panel PC
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
PCAP Touch Screen Rugged Industrial PC VESA Mount With 10%-90% Humidity
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |

