All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
7 Inch Industrie Touch Panel Pc With Fingerprinter For Access / Door Control
| CPU: | Android RK3288, RK3188, RK3368 |
|---|---|
| Memory: | 2G |
| Storage: | 8G |
15" Pure Flat Stainless Steel Industrial Touch Screen PC Resistive Capacitive HMI Linux
| Deliver Rich Media Including: | Multiple Video And Audio Formats, RSS Feeds And Image Slide Shows |
|---|---|
| Size: | 15" |
| Contrast Ratio: | 700:1 |
All-Aluminum OPS Slot-in PCs LED Touch Monitor Industrial Box PC Embedded Support Intel 6th&7 th Gen
| Humidity: | 5%~95% Relative Humidity, No Condensation |
|---|---|
| Hard Disk Rack: | 1*2.5inch SATA Slot For SSD Or HDD; 1*SATA3.0 Port For 2.5inch SSD Or HDD; 1*MSATA3.0 Slot (SATA, USB Signals) For Mini SATA(MSATA) SSD; If You Need NVME(PCIE) Signal In MSATA Slot, Please Tell Us To Change In Advance. |
| Optional Processor: | Optional Intel Celeron J Series Or Intel I3/i5/i7 U Series |
All-Aluminum Fanless Box PC Touch Monitor Industrial Embedded Box Computers Intel Elkhart Lake J6412/J641
| Humidity: | 0~90% Air Humidity, No Condensation |
|---|---|
| Hard Disk Rack: | X M.2 2280 NVME 1 X 2.5 Inch HDD/SSD 1 X MSATA |
| Storage Temperature: | -30℃ To +70℃ |
10.1" Widescreen Industrial Panel PC Touch Screen Android Android RK3288 CPU
| Screen: | 10.1 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x800 |
| CPU: | Android RK3288 |
8 Inch Android Rugged Tablet PC IP68 6000mAh Battery IPS Monitor Panel
| Resolution: | 800 X 1280 |
|---|---|
| LCD: | 8 Inch IPS 16:10 |
| Brightness: | 450 Nits |
ITD 7-65inch Rugged Industrial LCD touch display panel pc touch screen
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
All-Aluminum Fanless Box PC LED Touch Monitor Industrial Box PC Embedded Box Computers
| Humidity: | 0~90% Air Humidity, No Condensation |
|---|---|
| Hard Disk Rack: | 1×Hard Disk Rack, Supporting 1×2.5 Inch HDD/SSD |
| Storage Temperature: | -40~75℃ |
11.6" Touch Monitor PC Aluminum Alloy Intel i5 PCAP Flat Bezel Panel Mount
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 11.6" |
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
65'' Industrial Rugged 65-Inch Smart Multi-Touch AIO PC Aluminum 400 cd/㎡
| Screen Size: | 65" |
|---|---|
| Interface Type: | IR Touch |
| Warranty: | 2 Years |

