All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
Embedded Mounting Industrial PC Monitor 17" Capacitive Touch Screen Vandal Proof
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Embedded Mounting, VESA Mounting |
Industrial 75inch IR Touch AIO PC Monitor X86 system Android OS Exhibition Digital Signage Displays
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 75'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
Industrial 75inch IR Touch Screen AiO PC Monitor With X86 System Android OS For Exhibition
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
Industrial 65inch IR Touch Screen AiO PC Monitor With X86 System Android OS For Exhibition
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
65" LCD Panel Industrial IR Touch Screen AiO PC Monitor with X86 System and Android OS
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
Sunlight Readable Outdoor LCD Display All In One Pc Monitor 55 Inch 1500 Nits Brightness
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -20~55°C(Fan-Cooling); -40~55°C (Air Condition Built-in) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
262K IP65 Panel PC Solusions TFT LCD Touch screen Monitor Screen Panel
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
High Performance Kiosk Open Frame Touch Monitor 1024×768 Resolution
| Display Active Screen Size: | 304.13(H) ×228.10(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1024×768 |
Durable Sunlight Readable LCD Monitor 1000-1500 Nits With DC2.0 Connector
| Screen Diagonal: | 32" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
1680*1050 Open Frame LCD Display , Open Frame Touch Monitor For Consoles
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Resolution: | 1680*1050 |

