All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
TFT Display 5.7inch Monitor Touch Open Frame commercial users
| Screen Size: | 5.6'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 640 X 480 |
ITD 32”Industrial Chassis LCD Monitor Supports AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding, High Brightness, Auto-Dimming
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Screen Size: | 10.4" |
| Products Status: | Stock |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
32" Industrie PC Touchscreen Ip65 Touch Panel Computer With LED Backlight
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
Industrial PCAP HMI Touch Panel PC Computer 32" WIFI Intel I5 7200U 2.5GHz AC110-240V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
6.5inch TFT Panel Open Frame LCD Monitor Touchscreen Solutions
| Screen Size: | 6.5'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 0.069(H) X 0.207(V)mm |
PCAP Resistive Touch Industrial Lcd Display 10'' USB Powered Flat Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Flat Surface Optional |
|---|---|
| Chip: | Displaylink |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mounting Optional |
PCAP IR Outdoor Lcd Monitor AR Glass 5000nits For Gas Station
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |
TFT 28.5'' Stretched Bar LCD Display Industrial Touch Screen Monitor
| Type: | TFT |
|---|---|
| Size: | 28.5" |
| Pixel Pitch: | 0.36375x0.36375mm |
Rugged Embedded Industrial PC LED Touch Monitor Solutions Box
| Processor: | Onboard Intel® 7th I5/i7-HQ CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2,up To 32GB |
| Ethernet: | 4×Gbe SODIMM×2, Up TO 32GB |

