All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded rugged industrial lcd monitor ] match 63 Products.
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |
0.10167x0.305mm Pixel Pitch Stretched Bar LCD Monitor 23.1" Shelf Edge Design
| Size: | 23.1" |
|---|---|
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 158 |
1920×1080 Rugged Touch Screen Computer Monitor J1900 Easy To Install
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
262K IP65 Panel PC Solusions TFT LCD Touch screen Monitor Screen Panel
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
15"XGA industrial touchscreen LCD panel mount panel PC computer IP65 Front
| Housing Material: | Rugged Aluminum Front Bezel, Steel Back Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount With Clamps |
15" Robust flat bezel PCAP touch panel mounted PC IP65 front, embedded mount, 10 touch points, anti-vandalism,
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
10.4'' Embedded LCD Rugged HD Panel Mount Monitor All In One Fanless PCs Resistive
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
65'' Industrial Rugged 65-Inch Smart Multi-Touch AIO PC Aluminum 400 cd/㎡
| Screen Size: | 65" |
|---|---|
| Interface Type: | IR Touch |
| Warranty: | 2 Years |
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |

