All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fhd industrial lcd screen display ] match 21 Products.
RS232 17.3" Open Frame LCD Monitor FHD Tft 1920x1080 SAW PCAP
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits, Optional |
| Touch Panel: | PCAP, Resistive Touch, IR Touch |
400nits Rugged Portable Computer 13.3" Laptop 10hrs Indurance For Automotive Industry
| Resolution&Brightness: | 1920x1080, 400nits |
|---|---|
| Processor: | Intel® Core I5-1135G7 |
| Touch Panel: | Optional 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
15.6" industrial panel mount multi touch screen monitor display IP65 front FHD 1080p anti-vandalism
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Rack Mount 15W 400nits 15.6in Touch Screen Monitor
| Inch: | 15.6" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Backlight: | LED Backlightwith 50000hours |
IP65 Panel Rugged Industrial PC Computers Waterproof Connector 15.6" IR Touch Screen
| TFT Panel: | 15.6 Inch 1920*1080 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, HDMI Cable, Power Cable |
| Housing Type: | Aluminum Housing, Stainless Steel Optional |
13.3in 400nits Open Frame LCD Monitor PCAP Capacitive LCD Touch Screen For Cabinet
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Touch Panel: | Capacitive |
21.5" All In One Touch Self Service Payment Ordering Kiosk Automatic Ordering terminal Touch Screen kiosk
| Touch Function: | Brand New Pcap Panel 10 Points Touch Supported |
|---|---|
| Display: | FHD HDMI Signal 1080P |
| Size: | 21.5inch 16:9 |
21.5" Sun Viewable FHD IP66 Panel PC Weatherproof Stainless Steel Robust Touch Panel PC
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| NAME: | IP66 Panel PC |
| Housing Type: | VESA Mount |
industrial fat panel LCD monitor capacitive touch screen IP65 front
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900 |
10.1 Inch Outdoor HD LCD Rugged 5G Tablet PC Android 13 8000mAh Battery PCAP All In One
| Resolution: | 2K |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Mediatek MTK6833 Dimensity 700 Octa-core 2.2GHz, 7nm 5G SoC |

