All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fhd industrial lcd screen display ] match 21 Products.
15.6" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor FHD Industrial LCD Screen Display
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 388.46mm Height: 240.46mm Depth: 40.7mm |
| Weight: | 2.64kg |
FHD Industrial Touch Screen Monitor , 21.5" Industrial TFT Lcd Panel Display
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Outline Dimension: | Width: 527mm Height: 325mm Depth: 43mm |
| Packing Dimension: | 560(W) × 430(H)×140(D)mm |
1024*768 Industrial Lcd Monitor 13.3/15.6 Inch FHD USB Powered Touch Screen
| Housing Material: | Steel Chassis, Flat Surface Optional |
|---|---|
| Chip: | Displaylink |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mounting Optional |
VESA 15W 300nits Industrial Lcd Touch Monitor DC9-36V For Vehicles
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Contrast: | 800:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/85/85 |
15.6 Inch FHD Industrial Panel Mounted Touch Screen PC With Intel I7-10610U
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing |
|---|---|
| Housing Type: | Panel Mounted, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
Tft Panel Industrial Touch Screen Monitor Display FHD 1080P 11.6" True Flat Design
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Wall Mounted Industrial Touch Screen Monitor 55" Flat Panel Aluminum Alloy Housing
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Resolution: | 1920X1080 FHD |
FHD Wide Screen Capacitive PCAP Panel Mount Lcd Monitor Display 11.6 Inch Raspberry Pi
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
FHD Capacitive Pcap Industrial Touch Screen Monitor Widescreen 15.6" USB/RS232 Port
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 246.0(H) X 184.5(V) Mm |
| Resolution: | 1920X1080 Or 1366x768 |
RK3399 21.5" Self Service Payment Kiosk 250nits FHD HDMI
| Touch Function: | Brand New Pcap Panel 10 Points Touch Supported |
|---|---|
| Display: | FHD HDMI Signal 1080P |
| Size: | 21.5inch 16:9 |

