All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness 18 5 touch screen monitor ] match 36 Products.
IoT 18.5 Touch Screen Monitor Industrial LCD Monitor High Brightness 1000nits
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
DVI 350nits 15in Industrial Touch Screen Monitor For Automation
| Size: | 15" |
|---|---|
| Contrast: | 700:1 |
| Viewing Angles: | 80/80/70/70 |
18.5'' Open Frame Touch Display For Kiosk / ATM , Open Frame Monitor HDMI VGA DVI Input
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
27 Inch Touch Screen LCD Monitor 4K 3840×2160 High Resolution DP Port
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080, 3840×2160 4K |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
VESA 15W 300nits Industrial Lcd Touch Monitor DC9-36V For Vehicles
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Contrast: | 800:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/85/85 |
21.5inch Flat Bezel Sunlight Readable LCD Monitor For Industries
| Screen Size: | 21.5'' |
|---|---|
| LCD Type: | 21.5"Active Matrix TFT-LCD |
| Warranty: | 1 Year For TFT Panels; 2 Years For Others. |
USB / RS232 Port Rugged Panel Mount Touch Screen Monitor 19" VGA/DVI/HDMI Input
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
21.5 Inch Industrial LCD Monitor Anti Glare Capacitive Multi Touch Screen
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Surface Treatment: | AG, Anti-Glare, Anti-reflective Optional |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
86 Inch 4K Panel Mount Touch Screen Monitor True Flat Surface With OPS Pluggable PC
| Material: | Aluminum Profile And Steel Back Chassis |
|---|---|
| Inputs: | VGA, DVI, HDMI |
| Touch Type: | PCAP Touch/IR Touch |
21.5" 250cd/m2 4096×4096 Halo Capacitive Touch Screen 26W
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |

