All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness lcd touchscreen monitor ] match 181 Products.
ITD 23.6''Round Touchscreen LCD AIO Display High Brightness 1920×1080 Industrial Grade for outdoor application, such as outdoor totem, outdoor kiosk, factory automation, military, transportation.
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | AC100~240V Input |
| Display Resolution: | 1920×1080 |
7" embedded mount IP65 front VGA HDMI industrial touchscreen high brightness monitor
| Housing Material: | Aluminum, SGCC |
|---|---|
| Outline Dimensions: | 200.2 X 134.9 X 40 Mm |
| Power Input: | 12V/3A |
Professional Panel Mount Lcd Monitor / Rugged Computer Monitor 50000 Hours MTBF
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Touch Screen Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 17.3” Industrial Lcd Panel CE FCC Listed
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| Product Name: | Industrial Lcd Panel |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.1 inch industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display with DVI,VGA,HDMI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
18.5 inch industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display with DVI,VGA,HDMI input for koisk, gaming
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
17 inch industrial rear mount SAW touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
High Resolution Capacitive Industrial Touch Screen Monitor 19'' IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
7'' Embedded Industrial LCD Monitor Rugged HD All In One Fanless Touchscreen PCs PCAP
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |

