All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness lcd touchscreen monitor ] match 185 Products.
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor 43”Display High Brightness With Optical Bonding
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 43'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 Or 220V , 50/60Hz |
ITD 49”Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor Display High Brightness With Optical Bonding
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 49'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 Or 220V , 50/60Hz |
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor 43'' J Type LED Halo Curved Display High Brightness
| LCD Panel: | 43' LCD Panel |
|---|---|
| Power Connector: | AC135~145V 50 /60 HZ |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Industrial Grade Sunlight Readable LCD Touchscreen Monitor 15.6”Display HD Chassis
| Input Port: | VGA, HDMI |
|---|---|
| LCD Panel: | 15.6'' LCD Panel |
| Power Connector: | External AC-to-12VDC Power Adapter With Universal/Auto-Sensing |
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor 32'' C Type LED Halo Curved Display High Brightness
| LCD Panel: | 32' LCD Panel |
|---|---|
| Power Connector: | AC135~145V 50 /60 HZ |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor43 inches Display High Brightness With Optical Bonding, super slim and narrow bezel design
| Input Port: | HDMI×1, USB×2, RJ45×1, WIFI×1; Other I/O Optional. |
|---|---|
| LCD Panel: | 21.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | 180-264V, 50/60Hz |
DC36V 1000nits Open Frame Touch Screen 15.6" 28W High Brightness For Kiosk
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits |
| Touch Panel: | Capacitive, Resistive Touch, IR Touch |
High Definition 17 Inch Open Frame Touch Screen Monitor Vertical Type
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
6.5inch industrial grade chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA HDMI DVI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
7" industrial chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |

