All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness lcd touchscreen monitor ] match 181 Products.
Flat Panel High Resolution LCD Monitor Indoor / Outdoor For Advertising
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
65'' Industrial Rugged 65-Inch Smart Multi-Touch AIO PC Aluminum 400 cd/㎡
| Screen Size: | 65" |
|---|---|
| Interface Type: | IR Touch |
| Warranty: | 2 Years |
ITD Industrial LCD Open Frame Monitor Screen Display Solutions
| Screen Size: | 7.5'' |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 480 |
| Pixel Pitch: | 0.069(H) X 0.207(V)mm |
18.5" Sunlight Readable LCD Monitor Resitsive Touchscreen With LED Backlight
| Screen Diagonal: | 18.5 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1366X768 |
Durable Sunlight Readable LCD Monitor 1000-1500 Nits With DC2.0 Connector
| Screen Diagonal: | 32" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
High Performance Kiosk Open Frame Touch Monitor 1024×768 Resolution
| Display Active Screen Size: | 304.13(H) ×228.10(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1024×768 |
Sunlight Readable Outdoor Display , Daylight Readable Monitor 19 Inch
| Screen Diagonal: | 19 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Physical Resolution: | 1440×900 |
High Efficiency Open Frame LCD Monitor Waterproof HDMI Input 15 Inch Size
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Feature: | Waterproof |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
1500nits 12.1” Sun Readable LCD Display Industrial Grade AR AG Coating Treatment
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
sunlight readable lcd monitor resistive/IR/pcap touchscreen 21.5" open frame monitor
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 476.64(H) ×248.25(V) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |

