All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness lcd touchscreen monitor ] match 183 Products.
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis monitor display 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
industrial grade 12.1" open frame monitor high bright touchscreen display
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
High Brightness 250nits Open Frame LCD Monitor Touchscreen Panel
| Name: | Industrial Open Frame Monitor |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
high bright tft lcd 17 inch open frame monitor industrial grade
| Display Active Screen Size: | 337.92(H) ×270.34(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
High Brightness Daylight Readable Display Touch Screen 50000 Hours’ Lifetime
| Screen Diagonal: | 17.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
High Brightness Open Frame Touch Display 49'' Steel Construction Designed
| Screen Diagonal: | 49 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
19" embedded mounting VGA HDMI industrial touchscreen high brightness panel mount monitor for kiosk HMI machine
| Housing Material: | Aluminum, SGCC |
|---|---|
| Outline Dimensions: | 440.0 X 364.0 X 45.0 Mm |
| Power Input: | 12V/3A |
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor 86”Wall mounted Display High Brightness With Optical Bonding
| LCD Panel: | 86'' LCD Panel |
|---|---|
| Power Connector: | AC 100-240V, 50-60 Hz |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor 21.5/43/49/55 inches Display High Brightness With Optical Bonding, super slim and narrow bezel desigh
| Input Port: | HDMI×1, USB×2, RJ45×1, WIFI×1; Other I/O Optional. |
|---|---|
| LCD Panel: | 21.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | 180-264V, 50/60Hz |

