All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial touch display ] match 707 Products.
21.5" Fanless Industrial Touch Panel PC Computer I5-10310U Die Casting Aluminum Housing
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing Fanless |
|---|---|
| Communication: | 4G, 5G, WIFI, BT |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
7'' LCD Industrial Touch Screen Monitor 16:9 Flush Mount PCAP Touch
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Durable 15" Industrial Touch Panel PC All In One AIO X86 Steel Chassis Housing Material
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
19" Industrial Panel Mount Monitor Touchscreen VESA Mount Sunlight Readable
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
High Performance Flat Touch Screen Monitor , Industrial Touch Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Touch Panel Computer |
Industrial Lcd Screen Touch Display 19 Inch With OSD Menu On Front Bezel
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel With OSD Menu |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 350nnits, 1000nits, 1500nits Optional |
| I/O: | VGA, DVI, HDMI Inputs, USB Port, DC 9-36V Input |
Professional 1080P Touch Panel PC For Harsh Environment Industrial Usage
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 531.36(H)×298.89(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 24" |
12.1" IP65 front pure flat screen VGA HDMI input panel mount wall mount pcap touch monitor industrial touch display
| Housing Material: | Aluminum, SGCC |
|---|---|
| Outline Dimensions: | 376.1 X 285.3x 43.3mm |
| Weight: | 2.43kg |
High Performance Industrial Touch Screen Monitor Multi Touch CE FCC Standard
| Name: | Industrial Grade Touch Screen Computer |
|---|---|
| Feature: | High Definition |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
17 Inch Industrial Panel Mount Monitor Pcap Touch Flat Screen Long Life Cycle
| Screen Diagonal: | 17 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |

