All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial touch monitor ] match 521 Products.
High Brightness 250nits Industrial LCD Monitor Panel Rack Mount Type
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
Small Industrial Touch Screen Monitor Flush Mount 7 Inch USB B Type Interface
| Model: | ITD07OFT5Y1 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 182.5mm Height: 129.5mm Depth: 32.8mm |
| Weight(N.W/G.W): | 0.64kg |
ITD 7'' Sunlight Readable Chassis PCAP Touch Monitor with 1024×600 Display Resolution
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | External AC-to-12VDC Power Adapter With Universal/ |
| Display Resolution: | 1024×600 |
ITD IP65/55/67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions Waterproof Box Android PC
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
8" rugged tablet waterproof IP65 Android windows industrial tablet
| Inch: | 8 |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 1280 |
| Dimension: | 227.7 X 150.8 X 24.7mm |
Industrial Touch Screen Computer Android OS Windows Panel PC DC 12V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 152.4(H)×91.44(V) Mm |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
17" Industrial Touch Panel PC DC 12V 1280x1024 With Rugged Steel Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 17" |
Kiosk Engineering Industrial Touch Screen PC , Industrial Panel PC 19 Inch
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 376.3(H)×301.1(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 19" |
15.6" 16/9 Aspect Ratio Industrial Touch Screen Computer With Improved Power Efficiency
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
32 Inch Industrial Touch Panel PC 250 Nits Brightness 1920X1080 Resolution
| Model Name: | ITD32PPCT5Ki5 |
|---|---|
| Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 698.7(H) X 393.3(V) Mm |

