All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial touch monitor ] match 521 Products.
Rugged Industrial Touch Screen Monitor Computers Display Solutions
| Resolution: | 1920 X 1200 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
ITD 10.4inch Industrial LCD Monitor Supports Resolution Up To 1024X768
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Screen Size: | 10.4" |
| Products Status: | Stock |
Wide Screen Open Frame LCD Monitor 12.1 Inch , Industrial Touch Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Full HD Rugged Lcd Monitor , 11.6" Industrial Flat Screen Monitor VESA Wall Mount Optional
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
Multi Touch Display Industrial Panel Mount Monitor 1920*1080 13.3 Inch LED Backlight
| Screen Diagonal: | 13.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
FHD Industrial Touch Screen Monitor , 21.5" Industrial TFT Lcd Panel Display
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Outline Dimension: | Width: 527mm Height: 325mm Depth: 43mm |
| Packing Dimension: | 560(W) × 430(H)×140(D)mm |
HDMI 10.4" 300nits VESA Mount Touch Monitor For Automation
| Inch: | 7" To 86" |
|---|---|
| Resolution: | 1024 X 768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
15.6" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor FHD Industrial LCD Screen Display
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 388.46mm Height: 240.46mm Depth: 40.7mm |
| Weight: | 2.64kg |
High Resolution Capacitive Industrial Touch Screen Monitor 19'' IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Durable Panel Mount Lcd Monitor 10.4'' Aluminum Bezel True Flat Surface IP65 Front
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |

