All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ lcd rugged touch panel pc ] match 248 Products.
rugged 7 inch android tablet 1000nits sunlight readable with fingerprint
| LCD: | 7 Inch IPS 16:10, 800x1280, 1000nits |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm Snapdragon(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 5 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
13.3inch Industrial Rugged Notebook Tablet PC with 2.0MP Front Camera
| LCD: | 13.3 Inch FHD 16:9, 1920x1080, 400nits |
|---|---|
| Touch Panel: | Optional 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
| Dimension: | 332 X 233 X 26mm |
8 Inch Outdoor HD LCD Rugged 5G Tablet PC Android 10 5000mAh Battery PCAP All In One
| Resolution: | 2K |
|---|---|
| Screen Size: | 8'' |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor N5100 |
12.2 Inch Outdoor HD LCD Rugged 5G Tablet PC Windows 10, 11 5000mAh Battery PCAP All In One
| Resolution: | 1920*1200 |
|---|---|
| Screen Size: | 12.2'' |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor N5100 |
High Efficiency Sunlight Readable LCD Monitor , Rugged Touch Screen Monitor
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
21.5 Inch Durable Rugged Panel PC Dustproof With 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
ITD 7-65inch Rugged Industrial LCD touch display panel pc touch screen
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
Stainless Steel Rugged Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen 17" High Brightness
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Capacitive |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis panel PC 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
65'' Industrial Rugged 65-Inch Smart Multi-Touch AIO PC Aluminum 400 cd/㎡
| Screen Size: | 65" |
|---|---|
| Interface Type: | IR Touch |
| Warranty: | 2 Years |

