All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ lcd rugged touch panel pc ] match 249 Products.
17" industrial monitor with panel mounted aluminum front bezel high brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.92 (H) ×270.34(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
10.4" panel mount sunlight readable LCD monitor with resistive pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2 (H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Panel Mount 10.4" Monitor Sunlight Readable With Touchscreen , ROHS FCC Listed
| Screen Diagonal: | 10.4 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2 (H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
IP65 Front Panel Sunlight Readable LCD Monitor VGA / DVI / HDMI Input
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Industrial Sunlight Readable LCD Monitor Display 21.5 Inch With 10-90% Humidity
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
15 Inch Daylight Readable LCD Monitor Aluminum Front Bezel 1024X768 Resolution
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.13 (H) ×228.10(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Widescreen 15.6" Sunlight Readable LCD Monitor Panel Mount View Angels
| Screen Diagonal: | 15.6" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 344.16 (H) ×193.59(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
PCAP Industrial Touch Screen Monitor / Smallest Lcd Monitor For Computer
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Industrial Grade Monitor Lcd Touch Screen 17 Inches 250nits Without Bezels
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | Industrial Computer Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
IP65 Front 86" Industrial Panel Mount Monitor Flat Surface 410 Nits Brightness
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Resolution: | 3840x 2160 |

