All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ lcd rugged touch panel pc ] match 249 Products.
oEM 75'' Industrial LCD Monitor Chassis VESA Mounting With Steel Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
| Brightness (cd/m²): | 450cd |
Wall Mounted Industrial Touch Screen Monitor 55" Flat Panel Aluminum Alloy Housing
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Resolution: | 1920X1080 FHD |
14" Rugged Notebook Computer Intel I5 I7 Fully IP65 5G WIFI Bluetooth Military Notebook PC
| Inch: | 14 |
|---|---|
| Resolution: | 1920X1080 |
| Dimension: | 363.2 X 287.4 X 42.1mm |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
17 inch industrial rear mount SAW touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
21.5 inch industrial rear mount SAW touch LCD Monintor with VGA,DVI,HDMI input for industrial control, koisk
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
14" Durable Rugged Tablet PC Windows Mobile Device IP65 Waterproof
| Device Color: | Black |
|---|---|
| Power: | AC100V ~ 240V, Output DC 19V/3.42A/65W |
| Capacity: | 7.4V/6300mAh |
55 Inch Industrial Capacitive USB Touch Screen Open Frame Touch Monitor For Interactive Touch Screen Kiosk
| Model: | ITD55OFT5K1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front |
| Resolution: | 1920x1080/4K |
19 inch industrial rear mount SAW touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for koisk, industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
18.5 inch industrial rear mount SAW touchscreen LCD Monintor with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |

