All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 419 Products.
Flush / Rear Mount Industrial Touch Screen Monitor HMI Interface 17"
| Native Resolution: | 1280 X 1024 |
|---|---|
| Bright: | 250 Nits |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
Industrial 8'' Touchscreen Monitor Embedded Panel Mount HD LCD Display High Brightness
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
VGA HDMI Input Industrial Touch Screen Monitor Flush Mount PCAP Touch Monitor
| Resolution: | 1280X1024 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10-60 C |
| Active Area: | 337.92(H)×270.336(V) Mm |
8.4'' Rugged Stainless Steel LCD Waterproof IP66 Touch Screen Monitor 800×600 SVGA
| View Angels: | 70/70/60/60 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
Flush Mount Pcap Industrial Touch Screen Monitor True Flat Vandal Proof 10-21.5"
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| Viewing Angle: | 80/80/60/70 |
250nits 1024x768 8"-21.5" Industrial Panel Mount Monitor
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
Interactive LCD Display 24" Touch Screen TV with High Resolution and VESA Rear Mount
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
7” USB powered Industrial Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
PCAP PCT Industrial USB Powered Touch Screen Monitor 7 Inch Displaylink All In One Cable
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Native Resolution: | 1024X600 |
Flush Panel Mount Touch Screen Monitor 10.4" Wide Viewing Angle High Brightness
| IP Rate: | IP65(for Front Panel Only) |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 252.37mm Height: 194.9mm Depth: 42mm |
| OSD Controls: | Allow On-Screen Adjustments Of Brightness, Contrast Ratio, Auto-adjust, Phase, Clock, H/V Location, Languages, Function, Reset |

