All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 418 Products.
IP65 Waterproof Touch Screen Monitor , 17 Panel Mount Monitor Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
350nits Flat Panel LCD Monitor Industrial Touch Screen 10 Inch For Robotics
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits Optional |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |
15.6" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor FHD Industrial LCD Screen Display
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 388.46mm Height: 240.46mm Depth: 40.7mm |
| Weight: | 2.64kg |
15.6" industrial panel mount multi touch screen monitor display IP65 front FHD 1080p anti-vandalism
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Professional Industrial LCD Monitor Touchscreen With Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
10.4'' Industrial Touch Screen Monitor Panel Mount With IP65 Front , Anti - Vandalism
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Fully Integrated 11.6 Inch Industrial Touch Screen Monitor 1920×1080 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Small Lcd Computer Monitor 6.5" Touch Screen VGA Input 640x480
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 500cd/㎡ |
| I/O: | VGA, HDMI Inputs, USB Port, DC Input |
Professional Touchscreen Open Frame Monitor , Industrial Panel Mount Monitor
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
18.5'' Open Frame Touch Display For Kiosk / ATM , Open Frame Monitor HDMI VGA DVI Input
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |

