All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 423 Products.
24" Sunlight Readable LCD Monitor IP65 / IP66 Sealed With PCAP Touch Screen
| Size: | 24" |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Optional: | IR Touch, AR/AG Protective Glass |
Full HD Rugged Lcd Monitor , 11.6" Industrial Flat Screen Monitor VESA Wall Mount Optional
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
Flush Mount Pcap High Resolution Lcd Monitor , Touch Screen Panel For Lcd Monitor
| Model: | ITD43OFT5Y1 |
|---|---|
| Input: | VGA/HDMI |
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
Touch Screen Sun Readable Lcd Display 75/86 Inch 4K High Brightness Monitor
| Housing Type: | Open Frame, Chassis, Panel Mount, True Flat |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| IP65 Front: | Optional |
ITD 32”Industrial Chassis LCD Monitor Supports AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding, High Brightness, Auto-Dimming
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Screen Size: | 10.4" |
| Products Status: | Stock |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Stainless Steel Rugged Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen 17" High Brightness
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Capacitive |
6.5inch TFT Panel Open Frame LCD Monitor Touchscreen Solutions
| Screen Size: | 6.5'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 0.069(H) X 0.207(V)mm |
Industrial Lcd Display Touch Panel PC Integrated 19 Inch Resistive Touchscreen
| Screen Diagonal: | 19" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
Touch Screen Display Rugged LCD Monitor 65 Inch Heavy Duty Stainless Steel IP66
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |

