All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 421 Products.
Steel IPS 40W 250nits 24" LED Lights Bar Monitor
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 24" |
Pcap Flat Panel Touch Screen Computer Monitor 15" Flush Mount IP65 Front Industrial
| Outline Dimensions: | Width: 340mm Height: 264mm Depth: 47.9mm |
|---|---|
| LCD Type: | 15"Active Matrix TFT-LCD |
| N.W: | 3.2KG |
Aluminum Bezel Sunlight Readable Display 19" Panel Mounted LCD Touch Monitor True Flat
| Size: | 19 Inch |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X1024 |
15" high bright flat bezel panel mount touch screen monitor sunlight readable industrial touchscreen
| IP65: | IP65(for Front Panel Only) |
|---|---|
| Cut-Out Dimensions: | 362.6×283mm |
| Aluminum Front Bezel Thickness: | 3mm(6mm, 10mm Optional) |
Heavy Duty Rugged LCD Monitor Stainless Steel Waterproof Touch Screen IP66 IP67
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
Slim 8" Touch Screen Waterproof Lcd Monitor Multi 10 Touch Points Aluminum Alloy Casing
| Application: | Indoor |
|---|---|
| MTBF: | 50000 Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Industrial Resistive Capacitive HMI Touch Panel PC Button Integrated
| CPU: | Intel Celeron, Core |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Casing |
| Screen Diagonal: | 15" |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
6.5inch industrial grade chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA HDMI DVI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
High Brightness Daylight Readable Display Touch Screen 50000 Hours’ Lifetime
| Screen Diagonal: | 17.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |

