All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 420 Products.
43" Pure Flat LCD Industrial Touch Screen Monitor IP65 NEMA 4 Capacitive Touch Screen
| Input: | VGA/HDMI/DVI |
|---|---|
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
| Touch Interface: | USB/RS232 |
Security Industrial LCD Monitor 8 Inch 1024×768 BNC Port For CCTV Screens
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nts Optional |
| I/O: | VGA, HDMI Input, DC12V Input, BNC/AV Optional |
Durable 8.4" Industrial Computer Monitor Touchscreen With VGA / DVI / HDMI Input
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
65 Inch Open Frame LCD Monitor 1080P 400nits Brightness CE FCC Approved
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
High Resolution Capacitive Industrial Touch Screen Monitor 19'' IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
3840×2160 UHD Open Frame Lcd Display Monitor 75 Inch With IR Touch Optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Lifespan: | LED Backlight With 60000H |
| Housing Type: | Open Frame Side Mount, VESA Mounting |
PCAP 1500nits Touch Screen Industrial Monitor 1280x1024
| Size: | 19" |
|---|---|
| Contrast: | 1000:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/80/80 |
Rugged Lcd Displays Monitor 7 Inch Waterproof With Speakers For Robots
| Housing Material: | Aluminum Alloy Chassis With VESA Mounting And Embedded Mounting |
|---|---|
| Brightness: | 1000cd/㎡ |
| I/O: | HDMI Input, USB Port, DC Input, Speakers |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
5.7'' Industrial Open Frame LCD Monitor 450nits With Touch Optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |

