All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 420 Products.
USB / RS232 Port Rugged Panel Mount Touch Screen Monitor 19" VGA/DVI/HDMI Input
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
2000nits 2560x1440 Open Frame LCD Monitor VESA 1080p 2K 4K Optional
| Native Resolution: | 1920x1080, 2560x1440 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500~2000nits, Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch, SAW |
IP66 Rugged LCD Monitor , IR Industrial Touch Screen Monitor Waterproof HDMI Input DC 24V
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
Small Industrial Touch Screen Monitor Flush Mount 7 Inch USB B Type Interface
| Model: | ITD07OFT5Y1 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 182.5mm Height: 129.5mm Depth: 32.8mm |
| Weight(N.W/G.W): | 0.64kg |
10.4 Inch Panel Mount Touch Screen Monitor XGA 1024×768 USB Powered Displaylink Chip
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Native Resolution: | 1024X768 |
Industrial 65inch IR Touch Screen AiO PC Monitor With X86 System Android OS For Exhibition
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
Industrial 75inch IR Touch Screen AiO PC Monitor With X86 System Android OS For Exhibition
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
9.7 Inch Embedded Industrial LCD MonitoTouchscreen Rugged Panel Mount HD LCD Display
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
HMI Interface Industrial Touch Screen Monitor IP65 Vandalproof Front 300 Nits Brightness
| Resolution: | 1920X1080/1366X768 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 246.0(H) X 184.5(V) Mm |
75'' Industrial LCD Interactive Whiteboard HD All In One Fanless Touchs PCAP Andorid J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

