All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 420 Products.
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
High Brightness Full HD Industrial Panel Mount Monitor 21.5" Flat Bezel IP65 Front
| Inch: | 21.5" |
|---|---|
| Resolution:: | Full HD 1920X1080 |
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor True Flat Bezel Panel Mounted 15" Size
| Bluetooth: | Optional |
|---|---|
| Size: | 15 Inch |
| Active Area: | 304.12(H)x 228.09(V |
Rugged Sunlight Readable LCD Monitor Multi Touch Display Panel Mounted High Bright 17 Inch
| Size: | 17 Inch |
|---|---|
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
55" 65" VESA Sunlight Readable LCD Monitor 1000nits 1500nits 138W
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 32" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
PCAP IR Outdoor Lcd Monitor AR Glass 5000nits For Gas Station
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |
Intel J1900 Fanless Touch Panel PC 1024 X 768 10 Inch Full Sealed
| CPU: | Intel J1900, Qud Core 2.0GHz |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
15.6" Multi-touch Screen pcap touch monitor VGA DVI HDMI input IP65 front VESA mount
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-7 Business Days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
15"XGA industrial touchscreen LCD panel mount panel PC computer IP65 Front
| Housing Material: | Rugged Aluminum Front Bezel, Steel Back Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount With Clamps |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |

