All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 421 Products.
18.5" Full IP67 Aluminum Fanless Fishing Touch Monitor with 1500nits Sunlight Readable Display
| Display Type: | TFT LCD (supports Polarized Sunglasses |
|---|---|
| Mtbf: | 50000Hours |
| Mounting Options: | Side Mount For U Shaped Stand |
15 inch1500nits outdoor all weatherproof stainless steel full IP66/IP67 HDMI touchscreen LCD monitor displays
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
Aluminum Alloy Full Sunlight Readable Monitor Energy Efficient For Outdoor Kiosk
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
17" industrial monitor with panel mounted aluminum front bezel high brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.92 (H) ×270.34(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Industrial Sunlight Readable LCD Monitor Display 21.5 Inch With 10-90% Humidity
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Open Frame Industrial Sunlight Readable LCD Monitor 1000 Cd/M² With Metallic Case
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×140.5(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
IPS Panel Open Frame LCD Monitor Display Steel Chassis With 49 Inch Size
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
Waterproof Panel Mount Lcd Monitor Anti - Glare With LED Backlight
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| Resolution: | 1366*768 |
17 inch industrial rear mount SAW touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
21.5 inch industrial rear mount SAW touch LCD Monintor with VGA,DVI,HDMI input for industrial control, koisk
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |

