All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 423 Products.
15 inch Touch Panel Computer built-in NFC/RFID/Camera WIFI finger printer
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD15PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 250 Cd/m2 |
8" rugged tablet waterproof IP65 Android windows industrial tablet
| Inch: | 8 |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 1280 |
| Dimension: | 227.7 X 150.8 X 24.7mm |
PCAP Touch Panel PC 15 Inch Computer Intel I3/I5/I7 With RFID Reader / Face Recognition
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
VESA Mount Multi Touch Panel PC Windows Kiosk Waterproof For Hospital
| CPU: | Intel J1900 Quad Core |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB, Max. 8G |
| Storage: | 64G, 120G, 240G, Optional |
Embedded Touch Panel PC 7'' Windows 10 CE Linux Android 1024 X 600 Resolution
| CPU: | Intel Celeron J1900 2.0GHz |
|---|---|
| Memory: | 4G Up To 8G |
| Storage: | 64G SSD Up To 512GB |
IP65 Front Industrial Touch Panel PC Fully Integrated Marine Display 11.6” Size
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
|---|---|
| Serial Port: | 1 X COM |
| USB Port: | 4 X USB |
15.6" Rugged Waterproof IP67 Sunlight Readable Touch Monitor For Fishing
| Features: | Fanless, Noise Free, Optically Bonded, Anti-glare And Anti-UV |
|---|---|
| Failure Rate: | 0.3% |
| Input Singal: | Waterproof HDMI |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis monitor display 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
Open frame monitor 19" high brightness sunlight readable LCD monitor
| Brightness: | 1000 Cd/m2 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280X1024 |
| MTBF: | 50000Hours |

