All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem industrial lcd touch screen monitor ] match 423 Products.
High Resolution Industrial Panel Mount Monitor 21.5 Inch VGA / HDMI / DVI Connectors
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
FHD Wide Screen Capacitive PCAP Panel Mount Lcd Monitor Display 11.6 Inch Raspberry Pi
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
IP65 PCAP 25W 18.5" VGA Zero Bezel Touch Monitor
| Resolution: | 1366x768 |
|---|---|
| Weight(N.W/G.W): | 4.95Kg / 6.9Kg (Approx.) |
| Packing Dimension: | 500(W) ×440(H)×140(D)mm |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |
RS232 17" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor 1024x768
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
Full HD Open Frame LCD Monitor RS232 Remote Control With Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
industrial fat panel LCD monitor capacitive touch screen IP65 front
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900 |
Outdoor Sunlight Readable LCD Monitor 10.4” With Stainless Steel Industrial Chassis
| Native Resolution: | 800x600/1024x768 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10℃~60℃ |
| Touch Interface: | USB |
Fanless MarineTouch Panel PC Industrial 11.6 Inch 0-100% Brightness Control
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |

