All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ outdoor lcd display kiosk ] match 29 Products.
DC36V 1000nits Open Frame Touch Screen 15.6" 28W High Brightness For Kiosk
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits |
| Touch Panel: | Capacitive, Resistive Touch, IR Touch |
Flat Panel High Resolution LCD Monitor Indoor / Outdoor For Advertising
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Dual Sided Ultra Thin 3000 Nits Digital Signage Displays
| Screen Diagonal: | 43”,49",55",IPS, M+ (WRGB), High TNi 110℃ |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness (cd/m2): | 700 Cd/m2/1500 Cd/m2~5000 Cd/m2 |
Ultra Wide Digital Stretched Bar LCD Media Player 7-88'' Industrial Grade Open Frame
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
7.8-59'' Industrial Grade Stretched Bar LCD Monitor Display High Brightness And High Image Quality
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
28" Stretched Bar LCD Monitor Display Media Player Windows Android Integrated
| Size: | 28" |
|---|---|
| Active Area: | 698.4(H) X 131.8(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 368 |
Full HD Digital Signage Screens Free Standing Outdoor Digital Display 1920*1080 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Frame |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
43 Inch Open Frame LCD Monitor DVI and LVDS Panel Interface for Enhanced Visibility
| Screen Size: | 43" |
|---|---|
| Brightness: | 1000~3000 Cd/m2 |
| Panel Interface: | LVDS |
32'' Sunlight Readable Industrial Grade Open Frame LCD Monitor With High Brightness 2500 Nits
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
43'' Sunlight Readable Industrial Grade Open Frame LCD With High Brightness 1500 Nits
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

