All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ outdoor lcd display kiosk ] match 28 Products.
CE Certified 49'' Open Frame LCD LED Backlight Display 1920x1080 Resolution for Industrial
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | 180~260W |
| Display Resolution: | 1920x1080 |
ITD 23.6''Round Touchscreen LCD AIO Display High Brightness 1920×1080 Industrial Grade for outdoor application, such as outdoor totem, outdoor kiosk, factory automation, military, transportation.
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | AC100~240V Input |
| Display Resolution: | 1920×1080 |
ITD 23.6''Round Touchscreen LCD AIO Display High Brightness 1920×1080 Industrial Grade for outdoor application, such as outdoor totem, outdoor kiosk, factory automation, military, transportation.
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | AC100~240V Input |
| Display Resolution: | 1920×1080 |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged IP65 HD All In One Fanless PCs PCAP Touch Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
1000nits 10.4" Android Industrial Panel Pc XGA Rugged With Trapdoor
| Native Resolution: | 1024 X768 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits |
| Processor: | RK3288, RK3399, Android 8/9/10 |
17 Inch IP67 Panel PC Fanless Modular TPM 2.0 Flat Bezel Capacitive / Resistive Touch
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing |
|---|---|
| Function: | TPM 2.0 |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
19" Fanless Panel PC IP65 Rated Aluminum Housing RS232 RS422 RS485 5G Supported
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing |
|---|---|
| Communication: | 4G, 5G, WIFI, BT |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
21.5" Fanless Industrial Touch Panel PC Computer I5-10310U Die Casting Aluminum Housing
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing Fanless |
|---|---|
| Communication: | 4G, 5G, WIFI, BT |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |

