All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ outdoor lcd monitor 1920x1080 ] match 18 Products.
Wall Mounted Signage 1920x1080 Digital Menu Board
| Screen Diagonal: | 49" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 700 Nits |
65" rugged lcd display outdoor usage full IP65 waterproof dustproof adverting player
| Housing Material: | Steel Chassis With Outdoor Anti-rust Painting |
|---|---|
| Operating Temperature: | -25~55℃(-45~55℃ Optional) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
Dual Dustproof Outdoor Kiosk Screen Waterproof IP67 Digital Signage Display
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |
DC36V 1000nits Open Frame Touch Screen 15.6" 28W High Brightness For Kiosk
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits |
| Touch Panel: | Capacitive, Resistive Touch, IR Touch |
32” Chassis LCD Monitor Smart Signage Digital Hign Brightness 700nits 5000nit Semi-Outdoor Display
| Brightness: | 500cd/㎡ |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
262K IP65 Panel PC Solusions TFT LCD Touch screen Monitor Screen Panel
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
55" 1500-5000 nits sunlight readable semi-outdoor shop window display digital signage
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
Dual Sided Ultra Thin 3000 Nits Digital Signage Displays
| Screen Diagonal: | 43”,49",55",IPS, M+ (WRGB), High TNi 110℃ |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness (cd/m2): | 700 Cd/m2/1500 Cd/m2~5000 Cd/m2 |

