All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap multi touch screen industrial pc ] match 171 Products.
8'' PCAP Flat Bezel Touch Panel PC with Android / X86 Based High Brightness NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
NFC Fingerprint Android Tablet PC 350cd/M2 RK3288 For Access Control
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399 |
10.1 Inch POE Mini Computer VESA Wall Embedded RJ45 350nits
| CPU: | ARM Quad Core RK3288 RK3368 RK3399 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Input/Output: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 6× USB;1 × RJ45 LAN;1 × DC 12V Ethernet 10/100/1000M; |
Customized Panel PC 19 Inch HMI Button Controller Self Locking Reset Buttons For CNC PLC Equipment
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 19-inch |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
12.1'' PCAP Zero Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with Halo LED light strip
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Intel J1900 Fanless Touch Panel PC 1024 X 768 10 Inch Full Sealed
| CPU: | Intel J1900, Qud Core 2.0GHz |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
Android Tablet Industrial Touch Monitor PC Pad GPIO 1920x1080 ARM Quad Core RK3368 Cortex A53
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Multi Interactive Touch Panel PC Panel Mounted All In One Aspect Ratio 16/9
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
15 Inch Rugged Industrial Computers All In One With Resistive / PCAP Touch
| Size: | 15“ |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 |
| View Angels: | 80/80/60/80 |
32 Inch Industrial Grade Touchscreen Interactive Touch Table LCD True Flat
| Size: | 32inch |
|---|---|
| Active Area: | 698.4(H)×392.8 5(V) |
| Pixel Pitch: | 0.363 |

