All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap multi touch screen industrial pc ] match 171 Products.
15" industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
19 inch industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor with VGA,DVI,HDMI input for koisk,industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
IP65 Front 86" Industrial Panel Mount Monitor Flat Surface 410 Nits Brightness
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Resolution: | 3840x 2160 |
13.3'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless With RFID Reader And Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Industrial 19 Rack Mount Monitor / LCD Panel Embedded Mount With VGA Input
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, Rack Mount VESA Mounting |
Multi Capacitive Touch Panel PC Combines ARM Based Octa Core Processor 10.1" Video Intercom System
| CPU: | ARM Eight-Core RK3399 |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Native Resolution: | 1280 X 800 |
Waterproof Lcd Monitor / Waterproof Touchscreen Monitor 10-90% Humidity
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
10.1 Inch Outdoor HD LCD Rugged 5G Tablet PC Android 13 8000mAh Battery PCAP All In One
| Resolution: | 2K |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Mediatek MTK6833 Dimensity 700 Octa-core 2.2GHz, 7nm 5G SoC |
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor 7" Flat Bezel Panel Mount With Resistive Pcap
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024 X 600 |
| Input Signals: | VGA |
10.1" touch kiosk RFID NFC reader bulit-in QR scanner for self-payment Check-in machine Attendance machine Access control system
| Panel Size: | 10.1" |
|---|---|
| Reslution: | 1280*800 |
| Brightness: | 350cd/㎡(500~1000 Cd/㎡optional) |

