All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
sunlight readable lcd monitor resistive/IR/pcap touchscreen 21.5" open frame monitor
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 476.64(H) ×248.25(V) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
15" panel mount monitor sunlight readable with aluminum front bezel
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.13 (H) ×228.10(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
17" industrial monitor with panel mounted aluminum front bezel high brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.92 (H) ×270.34(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
10.4" panel mount sunlight readable LCD monitor with resistive pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2 (H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
12.1” Panel Mount LCD Monitor High Brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 12.1 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Flat Bezel Panel Mount Sun Readable Lcd Display , 19 Inch Open Frame Monitor
| Screen Diagonal: | 19 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 408.32(H) ×255.2(V)mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
1000 Nits Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Readable Display
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
12.1" Daylight Readable Lcd Monitor , Sunlight Readable Display View Angels
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
IP65 Sunlight Readable LCD Monitor DC 12V 15 Inches With Green LED Indicator
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1024x768 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Sunlight Readable Outdoor Display 1000 Cd/M² With True Flat Surface
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |

