All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 338 Products.
19 Inch Industrial Touch Screen Monitor Display High Resolution LCD Monitor With IP65 Front
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
22 Inch Panel Mount Industrial Touch Screen Monitor Flat Bezel , Anti - Vandalism
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Wall Mount Android Digital Signage Kiosk 43" Advertising Display Media Player
| Size: | 42/43" |
|---|---|
| Viewing Angles: | 89/89/89/89 |
| Touch Panel: | PCAP Touch, IR Touch, Touch Foil |
Wall Mounted Industrial Touch Screen Monitor 55" Flat Panel Aluminum Alloy Housing
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Resolution: | 1920X1080 FHD |
9.7'' 350nits Industrial LCD Panel IPS 1024x768 With Single USB Port
| Housing Material: | Steel Chassis, Flat Surface Optional |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mounting Optional |
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |
0.10167x0.305mm Pixel Pitch Stretched Bar LCD Monitor 23.1" Shelf Edge Design
| Size: | 23.1" |
|---|---|
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 158 |
Waterproof Dustproof 10.1 Inch Monitor Pure Flat Surface Aluminum Alloy Front Bezel And Back Casing
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch |
|---|---|
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
| Working Temperature: | -10℃ To 60℃ |

