All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged windows 10 tablet ] match 35 Products.
10" Rugged Tablet PC IP65 Waterproof And Dustproof GPS WIFI 4G
| Inch: | 10.1 |
|---|---|
| Resolution: | 1200x1920 |
| Dimension: | 289.9 X 196.7 X 27.4mm |
10.1" Ruggedized Tablet PC Heavy Duty Mobile Devices With Corning Gorilla Glass
| Native Resolution: | 10.1 Inch IPS 16:10, 1280x800, 700nits |
|---|---|
| Processor: | Intel Atom X5 Z8350 |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
12.2 Inch Rugged Handheld Computers Intel 5105 With Removable Li Polymer Battery
| Native Resolution: | 12.2 Inch IPS 16:10,1920×1200,650nits |
|---|---|
| Processor: | Intel® Celeron® Processor N5105 |
| Touch Panel: | 5 Point G+G Capacitive Touch Screen |
8" rugged tablet waterproof IP65 Android windows industrial tablet
| Inch: | 8 |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 1280 |
| Dimension: | 227.7 X 150.8 X 24.7mm |
15.6 Inch Rugged Laptop 750nits Touch Screen Laptops Windows 11 With Fingerprint
| Resolution&Brightness: | 1920x1080, 750nits |
|---|---|
| Processor: | Intel® Core™ I5-1135G7/i7-1165G7 |
| Touch Panel: | Optional 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
12.2 Inch Outdoor HD LCD Rugged 5G Tablet PC Windows 10, 11 5000mAh Battery PCAP All In One
| Resolution: | 1920*1200 |
|---|---|
| Screen Size: | 12.2'' |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor N5100 |
14" Durable Rugged Tablet PC Windows Mobile Device IP65 Waterproof
| Device Color: | Black |
|---|---|
| Power: | AC100V ~ 240V, Output DC 19V/3.42A/65W |
| Capacity: | 7.4V/6300mAh |
NFC Reader Rugged Tablet Computer Windows Linux GPS BT 4G Battery 1280x800
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 450nits |
| Processor: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |
10.1 Inch Rugged Tablet PC Win 11 IP65 Waterproof MIL-STD-810G Certified NFC 2D Scanner
| Inch: | 10.1 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor N5105 |
8 Inch Android Rugged Tablet PC IP68 6000mAh Battery IPS Monitor Panel
| Resolution: | 800 X 1280 |
|---|---|
| LCD: | 8 Inch IPS 16:10 |
| Brightness: | 450 Nits |

