All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged windows 10 tablet ] match 35 Products.
Outdoor 10.1 Inch Industrial HD LCD Rugged Tablet PC Android 10 High Brightness PCAP
| Resolution: | 800x1280 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Intel Atom X5 Z8350 |
Outdoor 10.1 Inch Rugged Industrial HD LCD Tablet PC Windows10 8000mAh Battery PCAP
| Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Intel Atom X5 Z8350 |
13.3inch Industrial Rugged Notebook Tablet PC with 2.0MP Front Camera
| LCD: | 13.3 Inch FHD 16:9, 1920x1080, 400nits |
|---|---|
| Touch Panel: | Optional 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
| Dimension: | 332 X 233 X 26mm |
17" IP69k Rugged Touch Screen PC Rating Stainless Steel Enclosure
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 17" |
Outdoor 10.1 Inch Rugged Industrial HD LCD Tablet PC Android 10 8000mAh Battery PCAP
| Resolution: | 800x1280 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Qualcomm(OCTA Core), 2.0GHz |
Outdoor HD LCD Rugged Tablet PC Windows10 8000mAh Battery PCAP All In One 10.1 Inch
| Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Intel Atom X5 Z8350 |
PCAP 1280x800 Rugged Touch Screen Pc MIL-STD-810G With Barcode Scanner
| Native Resolution: | 1280x800 1920*1200 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 450nits, Sunlight Readable Optional |
| Processor: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |
IP65 Waterproof 12 inch Rugged Tablet WIFI 4G Bluetooth Protable PC
| Inch: | 12.2 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| Dimension: | 339.3 X 230.3 X 26mm |
IP65 Waterproof 12 Inch Rugged Tablet PC WIFI 4G Bluetooth Protable PC
| Inch: | 12.2 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| Dimension: | 339.3 X 230.3 X 26mm |
18.5in Industrial Android Tablet 1000nits 1920×1080 RFID NFC
| Native Resolution: | 1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 1500nits Optional |
| Processor: | ARM RK3288, RK3399 Android 9/10/11,Ubuntu |

