All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ sunlight readable display ] match 252 Products.
19" Industrial Panel Mount Monitor Touchscreen VESA Mount Sunlight Readable
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
32" ultra-thin IP65 rating waterproof full outdoor all weatherproof lcd display, brightness 1000~3000nits
| IP Rating: | IP65 |
|---|---|
| Monitor Version: | 1 ×HDMI Input, 2 ×USB 2.0 |
| Built-in Android PC: | RK3568(RK3288/RK3576/RK3588/RK3399 Optional) |
Rugged Sunlight Readable LCD Monitor Multi Touch Display Panel Mounted High Bright 17 Inch
| Size: | 17 Inch |
|---|---|
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
15.6" Sunlight Readable LCD Monitor Fully Sealed NEMA 4 / IP65 Aluminum Alloy
| Brightness: | 1000 Nits |
|---|---|
| Voltage: | DC12V/9-36V |
| Interface Type: | HDMI Input(waterproof) |
High TNi 110℃ 4K 3840×2160 86" Digital Signage Displays sunlight readable
| Screen Diagonal: | 86”IPS, M+ (WRGB), High TNi 110℃ |
|---|---|
| Resolution: | 4K 3840×2160 |
| Brightness (cd/m2): | 1500 Cd/m2~5000 Cd/m2 |
1000 Nits Sun Readable LCD Display 7" PCAP Touch Monitor AR AG Coating Auto Dimming
| Physical Resolution: | 1024×600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
15 Inch Daylight Readable LCD Monitor Aluminum Front Bezel 1024X768 Resolution
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.13 (H) ×228.10(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
15.6" Rugged Sunlight Readable PCAP Touch Monitor IP66/IP67 full waterproof for Marine/Fishing rugged touch screen
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1500 Nits |
| Input Signal: | HDMI Input |
17" High Reliability Rugged All In One PC Sunlight Readable DC12V 34 Watt Power
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
18.5'' Rugged Sunlight Readable Touch Fishing Monitor with Waterproof M12 Connector
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 18.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |

